Blisko Serca – życzenia dla wyznawców

 Warszawa, 21.12.2021 r.

Drodzy współwyznawcy,

stojąc u progu Nowego Roku mamy okazję do tego, by zanurzyć się w refleksji nad minionym czasem. Możemy analizować swoje czyny, słowa i sposób w jaki przeżyliśmy przeszłe dni, zastanawiając się nad tym, czy dobrze wykorzystaliśmy każdą chwilę. Czas jest wyjątkowym Bożym darem – z Jego łaski otrzymaliśmy cały miniony rok i mogliśmy wykorzystać go zgodnie z naszą wolną wolą. Sekundy, minuty i godziny starego roku minęły. Nasze słowa, czyny i sposób, w jaki wykorzystaliśmy czas,  zostały zapisane w niebiańskich rejestrach, a my nie jesteśmy w stanie już nic zmienić. Możemy natomiast dziękować Bogu, że wprowadza nas w 2022 rok i mamy okazję do tego, by właściwie wykorzystać dany nam czas.

Czy zastanawialiście się jak mógłby wyglądać każdy kolejny dzień Nowego Roku, gdybyśmy chcieli wzorować się na naszym Zbawicielu? Ellen White w książce pt. „Śladami Wielkiego Lekarza” napisała o Nim:

Dzień w dzień można Go było widzieć jak odwiedzał nędzne mieszkania potrzebujących i smutnych, mówił słowa nadziei przygnębionym i słowa pokoju nieszczęśliwym. Łaskawy, łagodny, współczujący – obchodził wsie i miasta podnosząc grzesznych i pocieszając strapionych. Gdziekolwiek szedł, niósł błogosławieństwo”.

Chrystus, będąc w stałej łączności z Ojcem, swój czas poświęcał dla innych.

Życzę sobie i Wam byśmy w Nowym Roku byli tymi, którzy również dzień za dniem będą gotowi dzielić się dobrym słowem, wsparciem, pomocą i pocieszeniem. Którzy tak jak Jezus Chrystus przynoszą pokój i nadzieję, nie tylko w słowach cudownej ewangelii, ale i w czynach miłosierdzia.

Ponadto w nadchodzącym Nowym Roku życzę Wam i Waszym bliskim łask i błogosławieństw Bożych, wiele radości, dobrego zdrowia i trwałego pokoju w sercu, bez względu na zmieniające się okoliczności.  Niech codziennym zwyczajem będzie poświęcanie każdego dnia w modlitwie naszemu Panu, by poddać się pod jego ochronę, korzystać z Jego nieskończonej mądrości i z dziecięcą ufnością pozwolić Mu prowadzić się za rękę, bo tylko z Nim będziemy w stanie najlepiej wykorzystać każdą minutę Nowego Roku.

Paweł Lazar
dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej