Festiwal HOSANNA 2022 – DARY

Każdy, tak jak sobie postanowił w sercu,
nie z żalem albo z przymusu; gdyż ochotnego
dawcę Bóg miłuje.

2 List do Koryntian 9:7

Tym razem na Festiwalu Hosanna zbieramy środki na pomoc dla Ukrainy.

Kościół Adwentystów we współpracy z Fundacją ADRA od pierwszych chwil wojny pomaga potrzebującym po każdej stronie granicy. Jesteśmy aktywni zarówno w Polsce, gdzie pomagamy uchodźcom, jak i w Ukrainie gdzie dostarczamy pomoc humanitarną.

Niemal codziennie nasz autokar pod szyldem ADRY jedzie do Lwowa, gdzie dostarcza jedzenie, środki czystości, leki oraz ubrania i koce. W drodze powrotnej do Polski zabieramy z sobą ludzi, którzy uciekają z miejsc objętych działaniami wojennymi. Do tej pory przewieźliśmy ok. 70 ton pomocy humanitarnej i ponad 1700 osób!

Wciąż kontynuujemy tę działalność, ale pojawiły się kolejne potrzeby, na które od razu zareagowaliśmy. Okazało się, że pomoc nie dociera i również ludzie nie mogą być ewakuowani z mniejszych miejscowości ze względu brak stałej komunikacji. Postanowiliśmy kupić 9-osobowe minibusy, które dotrą do potrzebujących. Pierwszy minibus dotarł 18 marca i od tamtej pory udało się zakupić i wysłać do Ukrainy 16 minibusów i 1 autobus!!! 2 kolejne czekają na dostarczenie! Ten projekt realizujemy we współpracy z partnerami i do współpracy zapraszamy również Ciebie!

Link do Zrzutki: https://zrzutka.pl/z/BusikDlaUkrainy

ADRA Polska, numery kont i opcja blika: https://adra.pl/ukraina

Średnia cena jednego minubusa to ok. 15.000zł ($3.500). Jeżeli chcesz przekazać większą kwotę lub samochód to napisz do nas bezpośrednio.

Na stronie naszej fundacji zbieramy również środki na zakup jedzenia i leków, które staramy się za każdym razem zapakować do minibusów i dużego autobusu.

Pamiętaj, że każda kwota robi różnicę!

Niech Bóg nam błogosławi !!!