Dzień Fundacji ADRA – Informator

Drodzy Przyjaciele!

22 lutego po raz kolejny obchodzimy w naszym Kościele Dzień Fundacji ADRA. To dla mnie wyjątkowa chwila – moment, w którym pragnę podziękować wszystkim, którzy przez miniony rok wspierali działalność ADRA swoją modlitwą, zaangażowaniem oraz darami serca. Dzięki Wam możemy kontynuować naszą misję niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Miniony rok ponownie postawił przed nami wiele wyzwań. Kryzysy humanitarne, konflikty, powódź i inne klęski żywiołowe oraz codzienne trudności wielu ludzi sprawiły, że nasza pomoc była bardziej potrzebna niż kiedykolwiek. Dzięki Waszej niezachwianej wierze i wsparciu mogliśmy nieść nadzieję oraz konkretne rozwiązania tym, którzy znaleźli się w trudnych sytuacjach życiowych.

W bieżącym roku kontynuujemy programy wspierające potrzebujące osoby w Polsce, migrantów próbujących osiedlić się w naszym kraju oraz dzieci i młodzież w krajach rozwijających się, otwierając im dostęp do edukacji. Oferujemy także wsparcie psychologiczne wszystkim, którzy tego potrzebują. To wszystko jest możliwe dzięki Wam – ludziom o wielkich sercach, którzy nie pozostają obojętni na los innych.

Dziękujemy każdemu, kto swoją modlitwą, wsparciem finansowym, wolontariatem czy dobrym słowem przyczynia się do realizacji naszej misji. Wasza troska, hojność i zaufanie są siłą, która napędza nas do jeszcze intensywniejszej pracy na rzecz potrzebujących.

Szczególne podziękowania kierujemy do harcerzy Pathfinder, którzy z pełnym poświęceniem zaangażowali się w pomoc podczas powodzi – nie tylko zbierali fundusze na rzecz poszkodowanych, ale także aktywnie uczestniczyli w pracach porządkowych, okazując serce, solidarność i postawę pełną empatii.

Zachęcamy również tych, którzy jeszcze nie mieli okazji włączyć się w działania Fundacji ADRA, aby rozważyli taką możliwość. Zapraszamy do śledzenia naszych działań na stronie internetowej www.adra.pl oraz w mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie i LinkedIn.

Raz jeszcze dziękujemy za Waszą życzliwość, hojność i gotowość do niesienia pomocy. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zdziałać jeszcze więcej. Niech Bóg błogosławi Wasze dobre serca oraz prowadzi nas wszystkich na drodze miłości i służby bliźniemu.

Z wyrazami wdzięczności,

Karolina Wójcik-Kozłowska
Prezeska Fundacji ADRA Polska

Działania fundacji ADRA wspierać można przez stronę internetowa pod linkiem:

https://www.adra.pl/pomagam

lub przekazując 1,5% podatku:

https://www.adra.pl/podatek