Konferencja Zdrowia Psychicznego – zaproszenie

Konferencja „Zdrowie Psychiczne Dzieci i Młodzieży”

2 kwietnia 2023, godz. 10.00-17.30

Podkowa Leśna, nadzieja.tv

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży. Będziemy rozmawiać o ochronie zdrowia psychicznego oraz zaburzeniach wśród dzieci i młodzieży. Poruszane tematy są niezwykle ważne i dotyczą nas wszystkich jako rodziców, opiekunów, nauczycieli czy przyjaciół.

Według badań 17% dzieci w wieku od 3 do 17 lat ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Szacuje się, że szeroko rozumiane zaburzenia depresyjne mogą występować u 20% nastolatków, a niektóre źródła podają, że objawy depresyjne stwierdza się u blisko co trzeciego nastolatka. Okazuje się, że co siódmy ośmiolatek jest niezadowolony ze swojego życia, podobnie jak 13 % nastolatków.

Zaburzenia oraz choroby o podłożu psychicznym to niezwykle istotne i trudne problemy społeczne oraz medyczne. Niezdiagnozowane oraz nieodpowiednio leczone przypadki mogą prowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych, a nawet śmierci. Dlatego właśnie podjęliśmy ten niezwykle trudny ale ważny temat.

W czasie konferencji będziemy rozmawiać o przyczynach i objawach zaburzeń psychicznych, ale również o profilaktyce. Opowiemy o zaburzeniach lękowych, społecznych, zaburzeniach odżywania, depresji i zaburzeniach osobowościowych.

Będzie czas na pytania, na które będą odpowiadać specjaliści: psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapeuci.

Zapraszamy i zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w tej konferencji, która odbędzie się online 2 kwietnia 2023 r na kanale nadzieja.tv. Rozpoczynamy o godzinie 10.00 a zakończymy około 17.30.

Beata Śleszyńska – Sekretariat Zdrowia

Małgorzata Rykucka – WSTH