Międzynarodowy projekt medialny podkreśli znaczenie ojców we współczesnej rodzinie.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”24 STYCZNIA 2019 (NR 677) `{`Daniel Kluska/Zdj.:Pexel.com`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

Adwentystyczny biznesmen z Australii i ojciec dwóch synów, Justin Stafford, to jeden z sześciu ojców występujących w filmie „Ojcowie”. W filmie występują także ojcowie z Kuby, Hiszpanii, Libanu, Republiki Południowej Afryki i Korei Południowej. Dokument jest efektem współpracy dwóch wydziałów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego: Transeuropejskiego (którego częścią jest Polska) oraz Intereuropejskiego.

– Celem projektu, który obejmuje film jak i książkę, jest stworzenie materiałów, które mogą inspirować i motywować rodziny oraz pokazywać znaczenie ojców we współczesnym społeczeństwie. – podkreśla Adrian Dure, reżyser filmu. – Dokument pokazuje życie i typy relacji sześciu ojców z sześciu różnych – także pod względem kulturowym – krajów, z ich dziećmi. Główną ideą filmu jest podkreślenie roli ojca. – Chcemy pokazać wartość bycia ojcem dla rodzin na całym świecie. Ważny jest również aspekt kulturowy, aby dostrzec różnice i podobieństwa między rodzinami. – podkreśla Dure.

Dure, który jest na co dzień producentem w europejskim, adwentystycznym centrum medialnym „Stimme der Hoffnung” powiedział, że projekt ten wyszedł z inicjatywy dyrektorów komunikacji biorących udział w ubiegłorocznej konferencji GAiN Europe w Hiszpanii. [Czytaj więcej o konferencji GAiN w Hiszpanii TUTAJ] – Chociaż pierwotnie projekt miał dotyczyć tylko krajów Europy, postanowiliśmy rozszerzyć go na wiele innych społeczeństw świata. Zależało nam na szerokim aspekcie kulturowym. – zaznaczył Dure.

Ośrodek medialny „Adventist Media” w Sydney nagrał australijską część materiału filmowego. Producent Mariana Venturi powiedziała, że sceny ze Staffordem i jego dwójką małych dzieci, przedstawiają ich codzienną rutynę i interakcje, od rana aż do wieczora. Zdjęcia realizowano w Nowej Południowej Walii. – Współpraca z naszymi europejskimi kolegami i bycie częścią tego dużego projektu są naprawdę ekscytujące. – powiedziała Venturi. – Ta współpraca uświadamia nam, że jesteśmy częścią większej misji. Mamy niesamowitych profesjonalistów na różnych kontynentach i wspaniale jest współpracować nad takim projektem. – zaznaczyła australijska producentka.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”9220,9230,9221,9224,9222,9223,9225,9226,9227,9228,9229″ img_size=”large” title=”Kilka kadrów z filmu „Ojcowie„ `{` Zdj. Raquel Cremades Pallas`}`”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Cały projekt „Ojcowie” obejmuje kilka rodzajów mediów; film, podcasty a także książkę.

Film „Ojcowie” będzie miał swoją premierę już na najbliższej, światowej konferencji GAiN w Jordanii. W następnej kolejności materiały zostaną przekazane do Wydziałów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na całym świecie. Zainteresowane kraje będą mogły przetłumaczyć te materiały i wykorzystać je w kampaniach społecznych jak i projektach wewnątrz Kościoła Adwentystów.

DK.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]