Pastor Ted N. C. Wilson Przewodniczącym Generalnej Konferencji

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Delegaci 60. Sesji Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego ponownie powierzyli pastorowi Tedowi N.C. Wilsonowi funkcję lidera światowego kościoła adwentystycznego. 

Wilson rozpoczynał swoją służbę kościelną jako pastor w roku 1974 w Diecezji Nowy Jork. Od roku 1976 do 1981 pracował on jako asystent dyrektora, a później dyrektor Metropolitan Ministries. Do roku 1990 pracował w regionie Afryki i Oceanu Indyjskiego, mieszkając w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej, jako dyrektor departamentu, a później jako sekretarz wykonawczy, będąc drugim najwyższym urzędnikiem w tamtejszej strukturze.

Kolejnym stanowiskiem jakie zajął po doświadczeniach w Afryce Zachodniej, było stanowisko współpracownika sekretarza w siedzibie głównej światowego Zarządu Kościoła w Silver Spring, Maryland, USA.

Stanowisko to zajmował przez dwa lata, po czym zaakceptował objęcie funkcji przewodniczącego Wydziału Euro-Azjatyckiego z siedzibą w Moskwie, w Rosji, w latach 1992-1996. Następnie Wilson wrócił do Stanów Zjednoczonych, by zająć stanowisko dyrektora wydawnictwa „Review and Herald” w Hagerstown, w stanie Maryland, które piastował do czasu jego nominacji na stanowisko wiceprzewodniczącego Generalnej Konferencji w roku 2000.

25 czerwca 2010 roku delegaci 59. Sesji Generalnej Konferencji  powierzyli pastorowi Wilsonowi funkcję przewodniczącego światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Na tym stanowisku zastąpił on Jana Paulsena.

Wilson, jako pastor ordynowany, posiada stopień doktora nauk religijnych, jaki otrzymał na New York University, tytuł magistra (Master of Divinity) na Andrews University oraz tytuł magistra nauk w dziedzinie zdrowia publicznego z Loma Linda University’s School of Public Health.

Na jego 41-letnią służbę kościelną składa się pełnienie funkcji na stanowiskach administracyjnych i wykonawczych w regionie Środkowo-Atlantyckim Stanów Zjednoczonych, Afryki oraz Rosji.

Wilson jest w związku małżeńskim z Nancy Louise Vollmer Wilson, fizjoterapeutką. Małżeństwo posiada trzy córki. Nowo powołany zwierzchnik Kościoła jest synem byłego przewodniczącego Generalnej Konferencj, Neala C. Wilsona, który pełnił tę funkcję w latach 1979-1990.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”San Antonio, Stany Zjednoczone `{`D. Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]