ADRA POLSKA – Wolontariat turystyczny (Armenia)

Wolontariat turystyczny w Armenii

Szukasz możliwości połączenia zagranicznej wyprawy turystycznej z wolontariatem?
Lubisz pracę z dziećmi? Czekamy na Ciebie! Przyłącz się do naszej grupowej
wyprawy połączonej z wolontariatem i spędź 13 dni w Armenii!

Skorzystaj ze specjalnego wyjazdu do Armenii organizowanego przez
Fundację ADRA Polska we współpracy z Fundacją ADRA Armenia.

Możesz połączyć zwiedzanie najciekawszych zakątków Armenii z pomaganiem dzieciom prowadząc dla nich wakacyjny kurs języka angielskiego. Jeśli go nie znasz, możesz zajmować się innymi aktywnościami dla dzieci. Język komunikacji na miejscu to rosyjski lub angielski, ale nie wymagamy ich znajomości – organizator zadba o to, aby co najmniej jeden wolontariusz w grupie komunikował się na odpowiednim poziomie.

Kilka słów o lokalnej społeczności: wolontariat ma odbywać się w Margahovit, malowniczo położonej wsi w regionie Lori (117 km od Erewania), położonej 1833 m n.p.m. Głównym zajęciem mieszkańców tutaj jest rolnictwo. Liczba ludności wsi wynosi około 3 466 osób. Lokalna społeczność pragnie promować rozwój mieszkańców i chce zapewnić dzieciom w wieku szkolnym wysokiej jakości edukacje. Każdego roku wieś wysyła co najmniej 20 studentów na wyższe uczelnie (w tym do ośrodków międzynarodowych). W Margahovit znajduje się m. in. Centrum Sztuki, biblioteka oraz małe muzeum.

Dlaczego Armenia?

Armenia jest starożytnym krajem, który warto odwiedzić, aby zobaczyć niesamowity widok na Ararat (słynna góra z Biblii ze spoczynku na niej arki Noego po potopie), zasmakować słodkich owoców jej ziemi, poczuć gościnność mieszkańców i stworzyć niezapomniane wspomnienia. Armenia intryguje swoją historią, światowej klasy zabytkami, bogactwem tradycji i obrzędów. Margahovit to wioska o nieskażonym środowisku naturalnym, otoczona górami, w której można cieszyć się przyrodą i spokojem, a także czerpać radość i satysfakcję z działalności na rzecz społeczności lokalnej.

 

Koszt pobytu 13 dniowego (2 dni na dojazd + 13 dni pobytu) – zajęcia z dziećmi w tym 3-dniowe
lub 6-dniowe zwiedzanie kraju obejmuje:

 

  • zakwaterowanie
  • wyżywienie (3 posiłki),
  • transport
  • organizację wycieczek turystycznych

 

Cena wyjazdu:

  • 4200 zł/osoba (3 dni wycieczek)
  • 4860 zł/osoba (6 dni wycieczek)

 

Dodatkowo należy doliczyć koszt przelotu – Warszawa – Erywań – ok. 1500 zł/osoba*.

Z oferty mogą korzystać całe rodziny. Wolontariusz jest zobowiązany do przygotowania programu zajęć z dziećmi – będzie mógł w tym pomóc polski koordynator projektu (zadanie należy wykonać przed wylotem).

Zgłoszenia oraz więcej prośby o więcej informacji należy kierować do koordynatora projektu: Malwina Dąbrowna – mdabrowna@adra.pl

www.adra.pl