Znany dziennik o Kościele Adwentystów Dnia Siódmego

W artykule, który ukazał się we środę 18 października na stronie internetowej Dziennika Gazety Prawnej czytamy także o Ellen White, jednej z założycielek Kościoła Adwentystów.

19 PAŹDZIERNIKA 2023 (NR 929) [Daniel Kluska]

„Co daje szansę na długowieczność? Mieszkańcy „niebieskiej strefy” w USA zdradzają swoją receptę” to niedawna publikacja Dziennika Gazety Prawnej. Jest to nawiązanie do jednej z najnowszych serii Netflixa zatytułowanej „Żyć 100 lat; Tajemnice Niebieskich Stref” [Więcej napisaliśmy o tym TUTAJ].

– Amerykański dziennikarz Dan Buettner przedstawia tam receptę na długowieczność według Adwentystów Dnia Siódmego – czytamy w artykule. Dziennik zwraca także uwagę na wyniki badań, które podkreślają, że adwentyści z miasta Loma Linda w Stanach Zjednoczonych żyją średnio kilka lat dłużej niż przeciętni mieszkańcy Kalifornii: kobiety ok.4,4 lat a mężczyźni: 7,3 lat.

– Wspólnota utrzymuje aktywny styl życia. Sport i spotkania ze znajomymi to stałe punkty w ich grafiku. (…) Wśród członków wspomnianej grupy jest również sporo osób zaangażowanych w wolontariat – czytamy dalej.

Dziennik wspomina także osobę Ellen White, jednej z założycielek Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, która już w ubiegłym stuleciu wskazywała na pozytywne aspekty tak popularnej dzisiaj diety wegetariańskiej.

Fragment artykułu Dziennika Gazety Prawnej opublikowany na stronie dziennika 18 października 2023 roku

– Założycielka Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego (Ellen White –red.) twierdziła, że „miała wizję dotyczącą prowadzenia dobrego stylu życia” – mówi dr Joan Sabate z Loma Linda University (LLU) (…) W ich jadłospisie nie chodzi o zupełne pozbycie się mięsa z kuchni, ale o to, by znalazły się tam głównie: owoce, rośliny strączkowe, zboża i warzywa – zauważa dziennik.

Publikacja zwraca także uwagę na jedną z zasad wiary Kościoła Adwentystów, zachowywanie biblijnego Szabatu.

– „Amerykanie mają obsesję na punkcie szybkiego powrotu do zdrowia. Jednak z moich obserwacji wynika, że należy dbać o zdrowie nie przez kilka miesięcy, tylko latami czy przez całe życie. Adwentyści wzmacniają te nawyki w każdą sobotę, która jest dniem świętym” – opowiada Dan Buettner. „[…] Przez 24 godziny (między zachodem słońca w piątek a zachodem słońca w sobotę) po prostu się wyłączają” – cytuje gazeta.

Pełna treść artykułu dostępna jest TUTAJ.

AAI