Dzień Rodziny Chrześcijańskiej – okólnik

Okólnik na Dzień Rodziny Chrześcijańskiej,
23 maja 2020 roku

Tegoroczny Dzień Rodziny Chrześcijańskiej jest odmienny od wszystkich dotychczasowych. Prawdopodobnie większość z nas spędzi go nie uczestnicząc w  nabożeństwach  odbywających się w naszych budynkach kościelnych.

Ma to swoje plusy – będziemy spędzać dzień sobotni wśród najbliższych. Minusem jest jednak brak możliwości zorganizowania uroczystości i specjalnego programu w zborach.

W tym roku postanowiliśmy poświęcić ten dzień ojcom. Jakie to cudowne, gdy wierzący tata może pokazywać swoim dzieciom charakter niebiańskiego Ojca i budować w domu atmosferę miłości, zaufania i poczucia bezpieczeństwa.

Niestety, czas pandemii i okres kwarantanny uwypuklił występujące w niektórych rodzinach patologie. Z całego świata dochodzą informacje o małżeństwach, które odkryły, że nie są w stanie dłużej ze sobą przebywać, słyszy się również o wzroście przypadków przemocy domowej.

„Nie tak ma być pomiędzy wami”, powiedział kiedyś Pan Jezus do swoich uczniów.

Dokumentalny film „Ojcowie” pokazuje szczęście dzieci mających kochających, odpowiedzialnych i wierzących ojców.

Nakręcony przez adwentystów i pokazujący  adwentystów, został wyróżniony na festiwalu filmów religijnych we Włoszech.

Gdy już będzie można swobodnie organizować ewangelizacje w naszych zborach, warto będzie przygotować specjalne projekcje filmu (np. z okazji Dnia Ojca) i zaprosić naszych znajomych ojców wraz z rodzinami.

Miło mi jest poinformować, że w tym tygodniu pojawi się nowa strona www.rodzina.bliskoserca.pl .

Nowa strona dedykowana rodzinie, powstała przy współpracy z Chrześcijańską Służbą Charytatywną „Blisko Serca”

Poprzez filmy, artykuły i inne materiały mówiące o rodzinie strona ta będzie, jak wierzę, nowym narzędziem docierania do rodzin z ewangelią.

Z okazji Dnia Rodziny Chrześcijańskiej życzę Wam wszystkim zdrowia, wzrostu duchowego i doświadczania atmosfery Bożej obecności w Waszych rodzinach. A wszystkim dzieciom, również tym dorosłym przekazuję filmik, który z pewnością sprawi radość Waszym mamom, zwłaszcza gdy zrobicie to, do czego ten filmik zachęca.

 

Z rodzinnym, chrześcijańskim pozdrowieniem

Marek Rakowski
Dyrektor Sekretariatu Rodziny

Obejrzyj refleksje na Dzień Rodziny Chrześcijańskiej

Haliny i Ryszarda Jankowskich